BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyot nőtt a BIF eredménye

A Budapesti Ingatlan Nyrt. 2017-es adózás előtti eredménye 79,5 százalékkal 2,58 milliárd forintra nőtt a 2016-os évhez képest.

A Budapesti Ingatlan Nyrt. tavalyi adózás előtti eredménye 79,5 százalékkal 2,58 milliárd forintra nőtt a 2016-os évhez képest – derül ki a Budapesti Ingatlan Nyrt. tájékoztatójából. Eszerint a társaság adózás előtti eredménye tavaly 79,5 százalékkal 2,58 milliárd forintra nőtt az előző évhez képest. Az EBITDA 1,53 milliárdról 2,63 milliárdra, az értékesítés nettó árbevétele 2,59 milliárdról 4,71 milliárdra nőtt.

A BIF tavaly október 20. óta szabályozott ingatlanbefektetési előtársaságként (szie) működik, ez a szabályozott ingatlanbefektetési társaság (szit) előszobájának tekinthető.

Az átálláshoz a fenti dátumig közbenső mérleget és eredménykimutatást készítettek. Eszerint addig az árbevétel 2,04 milliárd forint, az adózott eredmény pedig 694 millió forint volt. A BIF április 26-i közgyűlése dönt majd a szit-törvény által szabott keretek között kifizetendő osztalék mértékéről. A BIF árfolyama tegnap 1,1 százalékkal 1780 forintra csökkent a Budapesti Értéktőzsdén.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.