BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Mol kivételével rossz hetet zártak a vezető részvények

Növekvő forgalomban csökkent a Budapesti Értőktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten. A BUX 35 641,76 ponton fejezte be a kereskedést pénteken, az előző heti záróértékénél 133,97 ponttal, 0,37 százalékkal alacsonyabban.

A részvénypiac heti forgalma 42,84 milliárd forint volt az előző heti 34,29 milliárd után, a vezető részvények ára a Mol kivételével gyengült.

Az Equilor Befektetési Zrt. tőzsdei elemzésében kiemelte, hogy alapvetően kedvező volt a nemzetközi befektetői hangulat az elmúlt héten, a folyamatos csökkenés után csütörtökön és pénteken pozitív korrekció indult a Budapesti Értéktőzsdén.

Érdemes figyelni a Richterre

Az elemzés szerint a hazai vezető részvények közül érdemes kiemelten figyelni a Richtert, amennyiben a nemzetközi befektetői hangulat nem romlik drámaian a következő hetekben, jó eséllyel hosszabb távú pozitív fordulat jöhet a gyógyszertó vállalat tőzsdei mozgásában.

Hangsúlyozták, a feltörekvő piaci devizákban némi bizonytalanságot okozott az új török kormány hétfői beiktatása , mivel módosítják a jegybanktörvényt, és a piaci szereplők attól tartanak, hogy az elnök nagyobb befolyást szerez a török monetáris politika felett. Emiatt hétfőn jelentősen gyengült a török líra, majd szerdán újabb zuhanást szenvedett el Erdogan nyilatkozata miatt, amelyben jelezte, hogy hamarosan csökkenni fognak a kamatok, és visszaerősítik a török devizát. Amennyiben azonban Erdogan csökkenteni szeretné a kamatszintet, a líra tovább gyengülhet, és az infláció tovább emelkedhet.

Kedden tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal a júniusra vonatkozó inflációs adatsort. Éves összehasonlításban – a várakozásoknak megfelelően – 3,1 százalékkal emelkedett a fogyasztói árindex, a legnagyobb mértékben a járműüzemanyagok és a dohányáruk ára nőtt.

Fotó: VG / Vémi Zoltán

Az elmúlt időszak forintgyengülése és az olajár emelkedése felfelé ható tényezők a hazai inflációra nézve, így – változatlan árfolyamok esetén – az Equilor várakozása szerint az év hátralévő részében is élénkebb árindex-növekedés várható.

Az Egyesült Államokban megkezdődött a vállalati jelentési szezon, alapvetően optimisták a befektetők, talán az egyetlen rövid távú kockázatot a kereskedelmi háború további elmélyülése jelentheti a részvénypiacoknak – írja elemzésében az Equilor.

  • A héten a Mol 1,57 százalékkal emelkedett, pénteken 2722 forinton zárt, heti forgalma meghaladta a 6 milliárd forintot.
  • A Magyar Telekom részvényei 1,1 százalékkal gyengültek a héten, a papír 403 forinton fejezte be a kereskedést, heti forgalma 427,3 millió forint volt.
  • Az OTP 0,1 százalékkal csökkent a héten, az utolsó kereskedési napon 10 150 forinton zárt, heti forgalma meghaladta a 14,4 milliárd forintot.
  • A Richter árfolyama 3,08 százalékkal mérséklődött, pénteken 4880 forinton zárt, heti forgalma meghaladta a 16,8 milliárd forintot.
  • A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3929,38 ponton zárt pénteken, az előző héthez képest 78,24 ponttal, 1,95 százalékkal alacsonyabban.

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.