BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ajánlatot tehet az OTP Szerbiában

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A szerb kormány megválik részesedésétől az ország második legnagyobb hitelintézetében – írta tegnap a Reuters. A Komercijalna banka privatizálásához már ki is írták a tanácsadói tendert. A szerbeket a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) kötött szerződés kötelezi a 41,7 százalékos részesedésük eladására. A hitelintézet tulajdonosai közt van az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank 24,4 és a Világbankhoz tartozó Nemzetközi Pénzügyi Társaság 10,1 százalékkal. Az állam a teljes részesedésétől megválna, és további részvényesek is csatlakozhatnak az értékesítési folyamathoz. Eszközállomány alapján a bank piaci részesedése 10,83 százalék; 2,86 milliárd eurónyi betétet kezel, éves nyeresége 32 millió euró. A vevőjelöltek november 12-ig tehetnek ajánlatot. Az OTP Bank már tavaly decemberben jelezte, hogy részesedést vásárolna a szerb hitelintézetben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.