BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Keresik a kitörési pontokat

Még mindig a saját tőke növelésére fókuszál a SET Group. A stabilizáció részeként egy 800 milliós szabadalmi apportot készpénzre váltanak.

A SET Group múlt pénteken tette közzé az idei első féléves, IFRS szerinti jelentését. Az adózott eredmény 18,24 millió forint lett, míg a saját tőke a fél év során 108 millió forintról 23 millióra csökkent, ám ezekből messzemenő következtetéseket nem lehet levonni, hiszen a társaság a tárgyidőszakban nem végzett üzleti tevékenységet. Ahogy a beszámolóban olvasható, az igazgatóság először a cég működéséhez akarja a biztos alapokat megteremteni. Ennek jegyében sorra rendezték a társaság tartozásait. Jelenleg az egyetlen, még a múltból származó rendezetlen tételcsoportot a cég korábbi vezetése alatt a társaságra kirótt MNB-bírságok képezik. Ennek törlesztését a bevételszerző tevékenység beindulásával párhuzamosan kívánják megkezdeni.

„Még mindig a legfontosabb feladatunk a társaság saját tőkéjének növelése” – mondta a Világgazdaságnak Orbók Ádám stratégiai igazgató, kiemelve, hogy ennek a folyamatnak a része a leányvállalatuk, a Hydro-Tár Hungary Kft. törzstőkéjének a rendezése is.

A Hydro-Tár törzstőkéje 800,5 millió forint volt, amelyből 800 milliót egy hidrogén tároló-átalakító rendszer apportja adott, ám ez a szabadalom teljesen elértéktelenedett, emiatt a társaság kénytelen volt 2017-ben 678,4 millió forint rendkívüli értékcsökkenést elszámolni. Így a Hydro-Tár gyakorlatilag a teljes vagyonát elvesztette, miközben a szabadalom a SET Group apportlistáján is szerepelt. Mivel az új menedzsment a társaságot hosszú távú, stabil növekedési pályára akarja állítani, ezért az igazgatóság a Hydro-Tár működéséhez szükséges tőke pótlásáról határozott oly módon, hogy az eddigi apportot 800 millió forint pénzbeli hozzájárulással váltja ki. Ezt az év végéig kell a Hydro-Tár rendelkezésére bocsátania. A változást a cégbíróság hétfőn bejegyezte.

Az első fél évben két leányvállalatot is alapított a SET Group. Áprilisban a SET Real Estate Ingatlanhasznosító Kft.-t hozták létre 150 millió forint jegyzett tőkével, s még ugyanabban a hónapban adásvételi szerződést kötöttek irodahelyiségek kialakítására is alkalmas, a II., illetve a XII. kerület frekventált részén található, nagy alapterületű, jól megközelíthető, felújított ingatlanokra 119,8 millió forint értékben. Júniusban a SET Goodwill & Enterprise Management Kft.-t alapították meg 700 milliós jegyzett tőkével. Az új leányvállalat feladata vállalkozások üzletrészének felvásárlása, a szükséges fejlesztések elvégzése, majd a cég működésének finomhangolása a piaci elvárásokhoz. Ez a leányvállalat júliusban megvásárolta a Mátó-Stáb 70 százalékát. Ez utóbbi tulajdonában áll Garabonc községben egy összközműves ingatlan, amelyen termálvizes kút kialakítására is van engedély, ami szállodaprojektet vetít előre. Augusztusban a Farmer-Mix Takarmánygyártó-Szolgáltató és Forgalmazó Kft. 61 százalékát vásárolták meg.

A SET-részvény árfolyama az elmúlt öt napban 199 és 208 forint között sávozott.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.