BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Zágrábi tárgyalás a Mol–INA-ügyben

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Az előkészítő szakasszal megkezdődött a horvátországi egyesített per Ivo Sanader volt horvát kormányfő és

a megvesztegetésével vádolt Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója ellen tegnap a Zágráb megyei bíróságon – írja az MTI. A rendes tárgyalás október 23-án kezdődik. A horvát ügyészség szerint a Mol vezetője 2008 és 2009 között tízmillió euró kenőpénzt adott át Ivo Sanader akkori horvát kormányfőnek azért, hogy a Mol megszerezhesse az INA horvát olajipari vállalat irányítási jogait. A Mol Nyrt. és Hernádi Zsolt visszautasította a vádakat. Tegnap arról folyt a vita, hogy

a releváns dokumentumokat fordítsák le magyarra, hogy azokat Hernádi is megérthesse, és reagálhasson az ezekkel kapcsolatos felvetésekre. A kérést végül elutasították. | VG

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.