BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

BÉT | Osztalékpapír lesz az ingatlanrészvényből

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Hivatalosan is SZIT-té nyilvánították a BIF-et

S. V. | Ez év december 31-i hatállyal a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szabályozott ingatlanbefektetési társaságként (SZIT) nyilvántartásba vette a Budapesti Ingatlan (BIF) Nyrt.-t. A BIF tegnapi közleménye szerint az intézkedést de­cember 20-án kezdeményezték. A társaság idén szabályozott ingatlanbefektetési előtársaságként működött, és ennek megfelelően a SZIT-törvény szabályai szerint adózott. A BIF szempontjából a SZIT státusz teljesítésének utolsó feltétele a részvényesi szerkezet átalakítása volt: a törvény minimálisan 25 százalékos közkézhányadi szintet határoz meg. Ezt a BIF idén több lépésben, különféle tranzakciókkal teljesítette, a BÉT december 11-i adatai szerint a BIF-részvényeknek már 29,59 százaléka van kisbefektetők tulajdonában. Az ingatlanhasznosító cég részvényei idén 30 százalékkal drágultak, márciustól egy szűkebb sávban, 1900–2040 forint között oldalaztak. A BIF a tavalyi nyereségből részvényenként 94 forint osztalékot fizetett a tulajdonosoknak, a SZIT-törvény előírásai szerint a 2018-as profit várhatóan legalább 90 százaléka hasonlóképp a részvényesekhez kerül.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.