Dinamikus profitbővülést vár a KBC a Wizz Airtől a következő években, fairérték-becslésüket – az eddigi 44,5 fontról – 50 fontra emelték, így már csaknem 40 százalékkal haladja meg a jelenlegi árfolyamot. Húsz százalékkal növelte a Wizz Air az árbevételét a 2019-es pénzügyi évben a 2018-ashoz képest, ez talán az egyik legfontosabb üzenete az elmúlt időszaknak – olvasható az elemzésben. A légitársaság dinamikusan növekvő pályán mozog, a következő években 15 százalékkal nőhetnek éves szinten a kapacitások. Előnyt kovácsolhat a Wizz Air abból, hogy a magasabb olajárak miatt a versenytársak piaci részesedést veszíthetnek, ez pedig a magyar légitársaság számára új járatokat, destinációkat eredményezhet. Látni kell azt is – mutat rá az elemzés –, hogy a bevételek szép gyarapodása mellett a költségek is nőttek, igaz, ez egy kivétellel a kapacitások növekedésével magyarázható.
Kiugró volt az időszakban az üzemanyag-kiadások emelkedése, hiszen éves szinten majdnem 40 százalékkal többet költöttek erre a tételre, jórészt a drasztikusan növekvő olajárak miatt. A KBC várakozása szerint a cég üzemi eredménye a mostani 300 millió eurós szintekről akár 600 millióra is emelkedhet öt év múlva.
A légitársaságoknál kiemelt jelentőségű EBITDAR-mutató (értékcsökkenés és amortizáció, valamint a reptéri költségek levonása nélkül számított üzemi eredmény) is sokat javulhat, és maradhat a 30 százalékos marzs közelében. Az idei évre vonatkozó célokat sem tartja túl optimistának a KBC, akár 360 millió eurós is lehet a Wizz Air profitja. A jelentés óta remekelnek a Wizz Air részvényei, a 30 fontos szintekről egészen 35-36 fontig emelkedtek a légitársaság papírjai.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.