Pénz- és tőkepiac

Megállapodást kötött az Opus a Titász Zrt. megvásárlására

Az Opus Global Nyrt. és az E.ON Hungária Zrt. német anyavállalata megállapodást kötött az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. (Titász) megvásárlásának feltételeiről – tette közzé a tőzsdei társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján. A 100 milliárd forintos eszközértékű Titász Zrt. megszerzésével az Opus igazgatóságának célja a vállalat stratégiai pozícióinak erősítése az energetikai piacon, továbbá a cégcsoport stabil jövedelmezőségének biztosítása. A tranzakció a Titász átvilágítását, a végső szerződés megkötését, valamint a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyását követően, 2020. harmadik negyedévben zárulhat.

Az Opus Global Nyrt. szerezheti meg az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. 100%-os részvénycsomagját, miután a tőzsdei társaság és az E.ON Hungária Zrt. német anyavállalata megállapodást kötött a társaság értékesítésének feltételeiről – közölte az Opus a BÉT honlapján. A szerződéskötéssel az Opus Global Nyrt. igazgatósága hosszú távú elkötelezettségét fejezi ki a hazai energetikai befektetések területén, amely a tőzsdei társaság stratégiai portfóliójának egyik húzóágazata. A tranzakció sikeres zárása esetén az Opus nagy értékű, stabilan jövedelmező vagyonelemmel gyarapodik – olvasható a társaságok közleményében.

Az E.ON keretmegállapodást kötött az MVM-mel és az Opus-szal

Az E.ON Hungária stratégiai eszközcseréken keresztül optimalizálja üzleti portfolióját, hogy kiegyensúlyozott, szilárd üzleti működést biztosítson.

A Tiszántúli Áramhálózati Zrt. rugalmasan, a fogyasztói igényekhez alkalmazkodva fejleszti a hálózatát, igazodva a felhasználók által alkalmazott innovatív technológiákhoz. A beruházásoknak, korszerűsítéseknek, valamint a magasan képzett munkaerőnek köszönhetően a Titász az egyik legmagasabb színvonalú szolgáltatást nyújtja a magyar villamosenergia-piacon.

A társaság eszközeinek értéke folyamatosan nő, összértékük meghaladja a 100 milliárd forintot a vállalat legutóbbi, 2018. évi beszámolója szerint.

A jövőbeli fejlesztések célja újszerű hálózati megoldások kialakítása a zöldenergia mind szélesebb körű felhasználására, az „okos otthonok” elterjedésére, valamint az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó infrastrukturális elvárásokra. A társaság szolgáltatási területén épül fel a tervek szerint a BMW debreceni gyára az utóbbi évek legnagyobb autóipari beruházásaként. A nemzetgazdasági szinten jelentős üzem várhatóan fellendíti a régió gazdaságát, a beszállító vállalkozások villamosenergia-igényének kiszolgálása további értékteremtő fejlesztéseket és növekedési potenciált generál a Titász számára.

Fotó: VG / Vémi Zoltán

Az áramhálózati társaság megvásárlásával az Opus Global Nyrt. fokozhatja az energetikai divíziójának hatékonyságát, kihasználva például azokat a szinergiákat, amelyek a Titász és a TIGÁZ szolgáltatási területének átfedéséből származnak. Magyarország legnagyobb vezetékes földgázelosztó társaságában a befektetési holding alapkezelője által kezelt energetikai magántőkealap nyáron szerzett közvetett tulajdont.

A Tiszántúli Áramhálózati Zrt. megvásárlásával teljesebbé válhat az értéklánc az Opus Global energetikai divíziójában. A befektetési holding stratégiájában határozott jövőképpel rendelkezik a jelentős növekedési lehetőségeket kínáló ágazatban, folyamatosan vizsgálva az üzleti lehetőségeket.

A tranzakciós keretmegállapodás aláírását követően az Opus Global Nyrt. nemzetközi tanácsadócég közreműködésével világítja át az E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt.-t. Az ügyletet a tőzsdei holding részben saját forrásból, köztük az akár likvid befektetéseiből származó bevételekből, részben pedig kötvénykibocsátással bevont forrásból kívánja finanszírozni. A tranzakció a társaság átvilágítását, és a Gazdasági Versenyhivatal eljárását követően 2020. harmadik negyedévben zárulhat – áll a közleményben.

Opus Global tőzsde Opus
Kapcsolódó cikkek