BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Meredek lejtőn a font, tartja magát a forint

A font öt és fél havi negatív rekordra, 92,9-es szintre csúszott az euróval szemben.

Megállíthatatlanul veszít értékéből a font miután a befektetők egyre nagyobb a valósszínűséggel árazzák, hogy az ország kereskedelmi megállapodás nélkül szakít az Európai Unióval.

Hétfő reggel a font öt és fél havi negatív rekordra, 92,9-es szintre csúszott az euróval szemben, a dollárhoz viszonyított keresztárfolyam 1,2819-re esett, ahol utoljára július közepén járt a szigetország fizetőeszköze.

Az euró dollár keresztben nem történt érdemi változás, az közös európai devizáért 1,18455 zöldhasút fizettek a bankközi devizapiacon.

Fotó: Pixabay

A befektetőket látszólag megnyugtatta, hogy az Európai Központi Bank nem tervez érdemi lépéseket, hogy fékezze a deviza erősödését, bár az elemzők többsége úgy véli, hogy az 1,20-as szintet már nem néznék jó szemmel a jegybankárok.

A dollárindex is szinte mozdulatlanul a 93,317 szint környékén mozog, miután a befektetők arra várnak, hogy a Fed milyen intézkedéseket jelen majd következő kamatdöntő ülésén. A lazító intézkedések miatt a zöldhasú már 4 százalékot veszített értékéből a negyedév során, amiben nagy szerepe volt annak, hogy a Fed bejelentette, feljebb engedi kúszni az inflációs mutatót.

Az euró-dollár harcából a régiós devizák kerülhetnek ki vesztesként, főleg akkor, ha a zöldhasú erősödik, hiszen az jellemzően azt eredményezi, hogy a befektetők elkezdik kivonni a tőkét a feltörekvő piacokról. A forint hétfő reggel a pénteki záróértékén, 357,4-es szinten állt az euróval szemben, egy dollárért 301,5 forintot kértek a devizapiacon.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.