BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Akár 3000 pontig is visszakorrigálhat az S&P 500

Az amerikai tőzsde vezető indexének, az S&P 500-nak a jegyzése ismét elhagyni látszik a november vége óta berajzolható emelkedő trend vonalát. A legközelebbi támasz a január 26-i csúcs (3870 pont) közelében húzódik, az ezt követő pedig 3694 közelében lehet. Az RSI értéke alapján kevésbé valószínű, de ha a jegyzés mégis felfelé mozdulna, az első ellenállást a legutóbbi csúcs (3963 pont) közelében érheti el. A kurzus heti bázison emelkedő ék alakzatban mozog. Az elmúlt két hét mozgása egy hamis kitörést jelez felfelé, a tapasztalat szerint ilyen lépés előzi meg leggyakrabban azt, ha a jegyzés az ék területét lefelé hagyja el. Ha ez megvalósul, akkor az alakzat alapján számított célár szerint a jegyzés középtávon akár 3000 pont közelébe is visszaeshet.

A német DAX 30 napos grafikonján az látható hogy a jegyzés kettős csúcsot formáz. Az alakzat nyakvonala 13 922 pont közelében van, letörése esetén megtörik az október vége óta tartó emelkedő trend, az esés pedig 13 680 pontig folytatódhat. Ha a jegyzés felfelé indulna, akkor ismét a 14 133-as szint lehetne akadály, ahonnan a kurzus már három alkalommal fordult le.

Ezalatt a BUX index, úgy látszik, szintén kettős csúcs alakzatot formázhat. A csúcsok 45 ezer pont közelében húzódnak, az alakzat nyakvonala 42 624 közelében van. Ha az alakzat formálódása befejeződik, és a jegyzés a nyakvonal alatti zárásokat produkál, akkor a kurzus 40 ezer pont közelébe eshet vissza, ami egyébként megfelel az október vége óta tartó emelkedés 38,2 százalékos korrekciójának is. A jegyzésnek ismételt emelkedéskor újra azt a szintet kellene átlépnie, ahonnan utóbb kétszer is délnek fordult, ám az RSI értéke ennek kevés teret enged.

A Mol részvényeinek kurzusa egy olyan háromszögalakzat területén mozog, amelynek vízszintes oldala a 2206-os szint közelében húzódik. A tapasztalat szerint ezekben az esetekben a jegyzés a háromszög területét lefelé, a vízszintes oldal irányában hagyja el. A kilépés után a várható további árfolyamcsökkenés mértéke megegyezik a háromszög magasságával. Esetünkben a Mol jegyzése 1930-1940 forint környékére eshet vissza, amelynek közelében a kétszáz napos mozgóátlag is húzódik (jelenleg 1918 forint). Addig erősebb támasz a 2065 és az 1975-ös szint lehet. Felfelé a legközelebbi ellenállás 2300 forint közelében húzódik.

Az OTP Bank részvényeinek jegyzése is egy olyan háromszögben mozog, amelyet lefelé hagyhat el a kurzus. A háromszög vízszintes oldala ebben az esetben 12 980 forint közelében húzódik. Ha a jegyzés a szint alatti zárásokat produkál, akkor további, a háromszög magasságával megegyező esésre lehet számítani, ami esetünkben 11 440-ig terjedhet. Előtte 11 830 forint közelében helyezkedik el jelentősebb ellenállás, illetve betöltődhet a 11 410–11 300 közötti rés is. Ha a jegyzés mégis felfelé indulna, akkor a legközelebbi ellenállás a 13 870–13 970 forint közötti sáv.

A Richter Gedeon jegyzése megpróbált a november óta tartó emelkedő trendcsatornája felső szélén átlépni, ez azonban nem sikerült, így a trendvonalhoz korrigálhat vissza, 8500 forint közelébe. Ha a trendvonal megtörne, akkor a csökkenő jegyzést 8360 és 8150 forint közelében várják potenciális támaszok. Ha a jegyzés felfelé indulna meg, akkor a legközelebbi akadály a legutóbbi csúcs (9055 forintnál).

A Magyar Telekom jegyzése a 414 forintnál húzódó ellenállásban akadt el. A kurzus emelkedő trendcsatornában mozog október vége óta. Ha sikerül átlépnie az ellenállást, akkor a következő lehetséges akadály 427 és 438 forint közelében helyezkedik el. A 400 és 390 forint közelében lévő támaszok elérése esetén a jelenlegi emelkedő trend már megtörne.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.