Frissítette 4iG-részvényelemzését az Edison, annak apropóján, hogy az IT-társaság a napokban új befektetői prezentációban vázolta középtávú stratégiáját. Az elemzőház a legfontosabb jövőbeni eseménynek a Digi felvásárlását jelölte meg, amely a várakozásai szerint a harmadik negyedévben zárulhat le.
A 4iG bevételei gyorsuló ütemben nőhetnek, a tavalyi 39 százalékos bővülést 44 százalékos követheti. A Digi csoport konszolidálása nélkül is a korábbi várakozáshoz képest 33 százalékkal nagyobb, 82,7 milliárd forintos árbevételt prognosztizál 2021-re az Edison, figyelembe véve a társaság tavalyi és idei hét – az elmúlt 12 hónapban már lezárt – akvizíciójának hatását.
Új elemzésükben 59 százalékkal javították a 4iG EBITDA-kilátásait, ezen az eredménysoron 8,9 milliárd forint érkezhet, ami 10,8 százalékos EBITDA-rátát eredményezne. Az erősödő készpénztermelő képesség a kifizetett osztalékban is megmutatkozhat, a várható osztalékhozam a magyar középmezőnybe sorolja majd a 4iG-t, a 2021-es eredmény után 41,4 forint, majd a következő évben 50 forint lehet
a részvényenkénti kifizetés.
Később a Digi megszerzésével a profitmarzsok számottevően javulhatnak – vélik az Edison elemzői. Mindezek tudatában a jelenlegi tőzsdei árfolyam (P) és a 2021-re várt nyereség (E) alapján számított, mindössze 10,5-ös P/E mutató 40 százalékos alulértékeltséget tükröz a közvetlen versenytársakhoz képest. Az Edison szakértői szerint a jelen piaci árfolyam és a további értékeltségi mutatók (például a 6,1-es EV/EBITDA) sem árazza a menedzsment optimista terveit, köztük például a piacvezető pozíció megcélzását.
A részvények kurzusa az elemzés hatására közel 3 százalékkal emelkedett, de a 640 forint körüli ár még így is jóval elmarad az Edison DCF-modell alapján számított értékbecsléséhez képest. Főleg annak tudatában, hogy a jövőbeni pénzáram nettó jelenértékét a súlyozott átlagos tőkeköltséggel korrigálva részvényenként 1237 forintban határozták meg az Edison elemzői (az eddigi 1005 forint helyett).
Ha sikeres a tranzakció, a Digi bekebelezése 70 milliárd forinttal járulna hozzá a bevételekhez, ezzel a 2021-es üzleti év eredménye megközelítené a 153 milliárd forintot, az EBITDA pedig 28 milliárd forintra módosulna (18 százalékos marzzsal). Az elemzésben emlékeztetnek rá, hogy nem ismert a Digi-tranzakció értéke, de az első negyedévben a 4iG adósságállománya 4,2 milliárd forint volt, amelyet egy 15,45 milliárd forintos kötvénykibocsátás követett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.