Sikeresen lezárta pénteken a Magyar Posta Biztosító Zrt. és a Magyar Posta Életbiztosító (posta biztosítók) mintegy 67 százalékos részesedésének megvásárlását a Waberer’s International 100 százalékos leányvállalata, a Gránit Biztosító – közölte a Waberer’s a BÉT honlapján. Az adásvételi szerződést július elején kötötték meg a felek.
A posta biztosítók hosszú távú – több mint 10 éves – értékesítési együttműködésre vonatkozó megállapodást kötöttek a Magyar Postával, mint kiemelt értékesítési partnerrel.
A két biztosító a magyar biztosítási piac meghatározó szereplője széles élet és nem élet jellegű biztosítási termékportfólióval, döntően lakossági ügyfelekre fókuszálva. Tavaly 60,7 milliárd forint díjbevétel mellett 2,2 milliárd forint adózott eredményt értek el
„A Waberer’s Csoport biztosítási szegmensének stratégiai célja a jelenleg fókuszált – a járművekre és logisztikai szolgáltatásokra koncentráló – biztosítási tevékenység jelentős diverzifikációja, és magyarországi piaci konszolidációban történő aktív részvétel. A Posta Biztosítók ideális partnerek ezen stratégia megvalósításában, mivel a meglévő biztosítói tevékenységünkhöz képest jelentős kiegészítést jelentenek” – mondta Barna Zsolt, a Waberer’s International elnök-vezérigazgatója az akvizíció zárásakor.
Hozzátette:
Az elérhető szinergiák körét mind termék- (életbiztosítás, otthonbiztosítás, utasbiztosítás stb.), mind ügyfélportfólió (erős retailügyfél-fókusz), mind az értékesítési csatornák (országos postahálózat) szempontjából számottevően bővítik. A Magyar Postával, mint társtulajdonossal és stratégiai partnerünkkel a magyar biztosítási piac meghatározó és sikeres szereplőjévé kívánjuk a Posta Biztosítókat továbbfejleszteni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.