Zöldben kezdték a hetet a BÉT blue chipjei, a nagyok mindegyike pozitív irányba mozdult el a gongszót követően. A BUX index 0,25 százalékos pluszban jár a kereskedés első perceiben.
Az OTP jegyzése 0,2 százalékkal 21 210 forintig, a Mol kurzusa 0,22 százalékkal 2684 forintig, a Magyar Telekom jegyzése 0,65 százalékkal 1248 forintig, a Richter kurzusa pedig 0,87 százalékkal 10 490 forintig erősödött a kezdő gongszót követően.
A hangulat a nyugat-európai piacokon valamivel rosszabb, a brit FTSE 0,05 százalékos, a francia CAC 0,7 százalékos, a német DAX 0,01 százalékos, az átfogó EuroStoxx pedig 0,63 százalékos mínuszban kezdte ugyanis a hetet.
Kereskedj és fektess be a jövő technológiájával – Bárhol, bármikor!
A megjelenés támogatója az Equilor Befektetési Zrt.
A forint továbbra sincs túl jó formában, az euróval szemben 0,3 százalékkal 414,5-ig gyengült a reggeli órákban, a dollárkereszt pedig 0,62 százalékos napi romlást mutat a forint kárára, egy zöldhasúért jelenleg 394,4 forintot kell fizetni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.