BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Amikor a pénz nem boldogít: szenved a világ legnagyobb bankjegygyártója

Továbbra is veszteséges a világ legnagyobb bankjegygyártója, amely a pandémia óta küzd a készpénz visszaszorulásának következményeivel. A De La Rue rendelésállományának bővülése ugyanakkor bizakodásra ad okot.

A digitális fizetés terjedése és a szerződésállomány csúszása miatt is gyengélkedik a világ legnagyobb bankjegygyártója, a De La Rue. A több mint 200 éves múltú brit vállalat hiába szállít bankjegyeket 140-nél is több országba, továbbra is azért küzd, hogy kilábaljon a készpénzkereslet pandémia okozta visszaeséséből, mivel ügyfelei egyre inkább az érintés nélküli fizetést részesítik előnyben.

De La Rue, bankjegy, font, bankjegy
A készpénz iránti kereslet csökkenése miatt gyengélkedik a De La Rue / Fotó: AFP

A társaság működési eredménye 7,6 százalékkal, 7,3 millió fontra apadt a szeptember végén zárult első üzleti fél évben, miközben bevétele 10,2 százalékkal, 145,1 millió fontra csökkent.

A De La Rue továbbra is veszteséges maradt, bár az adózás előtti mínuszt a tavalyi 16,8 millió fontról sikerült 6,5 millióra lefaragni. Ez egy részvényre vetítve másfél fontos veszteség.

Bár a vállalat megrendeléseinek bővülése bizakodásra ad okot, a valutaüzletág bevételei 16 százalékkal estek vissza, a szegmens működési eredménye pedig 21 százalékkal zsugorodott. A kisebb súlyú hitelesítési üzletág forgalma 4,4 százalékkal bővült éves alapon.

Az utóbbi üzletág eladásáról októberben írt alá az amerikai Crane NXT-vel, amiért 300 millió fontot kap a De La Rue.

A társaság a Covid -világjárvány óta küszködik a készpénz iránti kereslet visszaesésével, júliusban pedig egy jövő júliusban lejáró hitel kifizetése miatt adott ki figyelmeztetést a vállalkozás folytatásával kapcsolatban.

Az üzletág értékesítése lehetővé teszi a hitel teljes visszafizetését, emellett a vállalat reményei szerint hozzájárul a korábbi, vállalati nyugdíjprogram finanszírozási hiányának csökkentéséhez is. A De La Rue ezzel együtt továbbra is tárgyalásokat folytat devizaüzletágának esetleges eladásáról.

 

A társaság közleményében hangsúlyozza, hogy a szegmens kilátásai a közelmúltban elnyert rendeléseknek köszönhetően javultak. A rendelésállomány a március végi 239,2 millióról 251,7 millió fontra emelkedett szeptember 30-ig.

A vállalat londoni börzére bevezetett részvényei 2,7 százalékot estek csütörtök délután három óráig, idén azonban még így is 26 százalékot ralizott a kurzus.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.