Egymás után jönnek a hírek az amerikai Robinhood Markets online brókercég háza tájáról. Amellett hogy felkerült az Investor’s Business Daily (IBD) figyelőlistájára, a legjobban teljesítő amerikai intézményi befektetők vásárlási lajstromán is előkelő helyet vívott ki magának májusban, mivel nem kevesebb, mint 1,12 milliárd dollárt öntöttek a Robinhood részvényeibe.
Sőt, a múlt héten a Bank of America (BofA) is felminősítette a Nasdaqon a HOOD ticker alatt futó papírokat, lévén az online brókercég továbbra is vonzza a fiatalabb, ezredforduló környékén született befektetőket, miközben folyamatosan diverzifikálja tevékenységét.
Az amerikai nagybank 60 dollárról 65 dollárra emelte a Robinhood részvényeire adott célárát, és továbbra is vételen tartja őket. Az indoklás szerint a Robinhood továbbra is olyan sikeresen hódítja meg a fiatal befektetőket, ahogy ez mostanában senkinek másnak sem megy.
Ugyanakkor a brókercég egyre újabb területekre is kiterjeszti működését, például a vagyonkezelésbe is betört, mi több, számos idősödő ügyfelet is sikeresen cserkészett be magának, többek között nyugdíjhoz kapcsolódó termékeket is kínálva.
Mindez együtt pedig a BofA szerint vonzóvá teszi a sherwoodi erdő hőséről elnevezett cég részvényeit, különösen egy olyan időszakban, amikor a piac a vámtarifa és a kereskedelmi háború bizonytalanságai közepette áprilisban megjárt mélypontokról végre talpra állni látszik.
Talán nem véletlen, hogy a BofA céláremelésének híre épp azon a napon érkezett, amikor a Robinhood Markets bejelentette, hogy a WonderFi kriptovaluta-tőzsde felvásárlásával Kanadában is expanzióba kezd. Az amerikai online bróker 250 millió kanadai dollárt fizetett a kanadai cégért, az üzletet várhatóan az év végéig zárják le.
A kanadai terjeszkedés mellett a Robinhood Európában is növekszik – folytatja a BofA. Új termékeket kínál, amelyek között mostantól egy készpénz-visszatérítő (cash back) hitelkártya is szerepel, amely a kártyával elköltött összeg egy bizonyos százalékát jóváírja a bankszámlán.
A vállalat amúgy a BofA szerint az elmúlt negyedévekben erős pénzügyi eredményeket ért el, részvényeinek árfolyama idén eddig már 70 százalékkal emelkedett.
Ezt azonban eleinte nem így látta a piac az első negyedéves gyorsjelentést követően, hiszen miután a Robinhood publikálta eredményeit, lejtőre kerültek a részvényei. Bár a rosszkedv nem tartott sokáig, az árfolyam gyorsan visszakapaszkodott korábbi szintjére.
Most hétfőn pedig több mint 4 százalékkal megugorva, 64,22 dolláron zárta a napot.
Valószínűleg eleinte irreális elvárások munkálkodhattak a háttérben, merthogy az első negyedéves részvényenkénti 37 centes nettó nyereség (EPS) 106 százalékot vert az éves bázisra, a vállalat 927 millió dolláros bevétele pedig 50 százalékos növekedést jelentett.
A második negyedévre ráadásul az elemzők éves összevetésben
prognosztizáltak.
Az egész évre vonatkozóan a Wall Street 19 százalékos eredménynövekedést vár a Robinhoodtól, részvényenként 1,29 dolláros EPS-sel.
Az IBD sem fukarkodik a Robinhood további dicséretével, kiemeli, hogy a legjobb online brókerekről szóló idei jelentésben a Robinhood magas osztályzatot kapott mobil kereskedési alkalmazásaiért. A portál szerint emellett az sem közömbös, hogy részvényárfolyama 21 napos mozgóátlaga visszaugrott a hosszabb távú 50 napos vonal fölé, tehát komoly vételi erő támasztja a kurzust.
Persze nem mindenki olyan optimista a céggel kapcsolatban, mint a BofA vagy az IBD. Az LSEG elemzői konszenzusa ugyan egyértelműen vételre ajánlja a papírt (14 vételi, 7 tartási ajánlás), ám a medián célár 64,5 dollár, amit akár már kedden napon belül is elérhet az árfolyam.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.