BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

BÉT: rosszul járt aki májusban lelépett, csúcsüzemmódban pörög a pesti börze

A BUX részvényindex az év hatodik hónapjában új csúcsokra hágott, és 2,06 százalékos emelkedéssel, 97 667,46 ponton fejezte be a hónapot. Az azonnali részvénypiac összforgalma a BÉT-en 313,8 milliárd forintot tett ki.

Júniusban pozitív hangulat és a részvényindexek emelkedése jellemezte a globális tőkepiacokat, amit az amerikai gazdaság erős teljesítménye és a mérséklődő kereskedelmi viták is elősegítettek. Ugyanakkor a geopolitikai kockázatok, különösen a Hormuzi-szoros körüli konfliktushelyzet, valamint az emelkedő olajárak bizonytalanságot keltettek a befektetői hangulatban. A BÉT-en azonban semmi sem fogott ki.

_VEZ4373 BÉT
Csúcsok hónapja volt a június a BÉT-en / Fotó: Vémi Zoltán

A BÉT volt a régió egyik sztárja

A hónap során a Budapesti Értéktőzsde a régió egyik legjobban teljesítő tőzsdéjének bizonyult, amit a BUX index többszöri történelmi csúcsa is megerősített.

Ugyan a kereskedési aktivitás visszafogottabb volt júniusban, a Budapesti Értéktőzsde vezető részvénymutatójának erősödése továbbra is a befektetői bizalom stabilitását tükrözi. A BUX index a hónap során új, 98 560,68 pontos rekordot állított, végül 97 667,46 ponton zárta a júniust, ami az előző hónaphoz képest 2,06 százalékos emelkedés. 

A magyar tőzsde további indexei közül a regionális CETOP NTR index 2058,35 pontot, míg a kis- és középvállalkozások részvényeinek teljesítményét lefedő XTEND 1319,5 pontot ért el.

A legnagyobb forgalmat ezúttal is az OTP Bank részvényei hozták, 169,2 milliárd forint értékben. Ezt követte a Mol 48,1 milliárd, valamint a Richter Gedeon 44,3 milliárd forinttal. A közepes kapitalizációjú szegmensben a Zwack és az ANY mutatott figyelemre méltó teljesítményt, míg a BÉT Xtend piacon a Multihome részvényei emelkedtek ki.

Az azonnali részvénypiac teljes havi forgalma 313,8 milliárd forintot, a napi átlagos forgalom pedig 15,7 milliárd forintot tett ki.

A hónap két meghatározó eseménye az MVM kötvénykibocsátása, valamint a Budapesti Értéktőzsde újraalapításának 35. évfordulója volt. 

Az MVM a 100 milliárd forint keretösszegű kötvényprogramja részeként első alkalommal bocsátott ki kötvényt, az eredetileg tervezett 5 milliárd forint helyett végül közel 15 milliárd forint értékben, az értékpapírokat a Budapesti Értéktőzsdére vezették be. 

A Concorde végzett az élen

A BÉT jubileuma pedig alkalmat adott arra, hogy a tőzsde – mint a hazai és régiós tőkepiacok jelenleg is meghatározó szereplője – megemlékezzen az elmúlt három és fél évtized során elért stabil növekedési pályájáról.

A befektetési szolgáltatók rangsorában, 192,3 milliárd forintos részvényforgalommal a Concorde végzett az élen, a Wood & Company 156,2 milliárd és az Erste 122,4 milliárd forinttal követte.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.