BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
null

Ítéletet mondanak a magyar gazdaságról: erre kell készülni

Rendkívül sűrű volt a május 12-vel kezdődő hét, egymást követték a fontos gazdasági események. A magyar tőzsdén jegyzett blue chipek eredményei felülmúlták a várakozásokat, így szárnyalt a BUX is. A forint továbbra is a Fed lépéseit figyeli, a javuló amerikai inflációs adatra erősödött is a magyar fizetőeszköz. Következik május negyedik hete és a KSH fontos adatokat közöl majd a magyar gazdaságról.

Ez elmúlt zsúfolt hetek után a jövő hét szellősebb lesz gazdasági események szempontjából. Az Egyesült Államokból és Európáól kevesebb adat érkezik, viszont a Központi Statisztikai Hivatal nem fog unatkozni. Itt vannak a elmúlt hét legfontosabb gazdasági eseményei, illetve a jövő hét lényeges adatai.

A Trendmutató friss epizódját itt tekinthetik meg.

Ezen a héten azonban számos fontos esemény történt. Amerikában a kiskereskedelmi várakozásoknak megfelelő gyorsjelentést tettek közzé, viszont a WalMart jelezte, hogy már nem sokáig bírja a vámháborút. Hamarosan árat kell emelnie.

Magyarországon a blue chipek közül a Richter és a Magyar Telekom jelentett, mind a két cég felülmúlta a várakozásokat. Ez a hurrá-optimizmus a makrogazdasági oldalon nem mutatkozott meg, hiszen az építőipar teljesítménye lassult.

A magyarok szeme a jövő héten a KSH-ra tapad, hiszen majdnem minden nap érkeznek majd a fontos adatok a hivataltól.

  1. Kedden a keresetek alakulásáról jelent a KSH,
  2. csütörtökön pedig a beruházások első negyedéves számait kapjuk meg.
  3. Pénteken ismerhetjük meg a foglalkoztatottság és munkanélküliség mutatóit.

Havi mélypontjára esett az arany, meddig zuhanhat még a kurzus?

Kimerészkedtek a befektetők a menedékeikből. Világszerte csökkentek a feszültségek, az arany helyett a kockázatosabb eszközök felé fordultak a befektetők.

A nemzetközi piacokon továbbra is meghatározza a befektetői hangulatot a vámtárgyalások, illetve az orosz–ukrán-amerikai béketárgyalások alakulása. Az MBH elemzői úgy látják, hogy a korábban felerősödő recessziós félelmek halványodhatnak, miután enyhülni látszik az amerikai–kínai kereskedelmi háború is, ugyanakkor a május 14-től bevezetett 90 napos felfüggesztés utáni helyzetet továbbra is sok bizonytalanság övezi.

Májusban Európában javulhatnak a konjunktúramutatók, főleg a vámok halasztása és az azóta elinduló kereskedelmi tárgyalások miatt. Ezt alátámaszthatja az is, hogy a német ZEW index várakozások komponense nagyot emelkedett májusban, szintén a befektetői optimizmusnak köszönhetően. Amerikában viszont kisebb visszaesés jöhet, bár ez nem is meglepő annak fényében, hogy az USA-ban nőttek meg leginkább a recessziós félelmek – emelte ki az MBH.

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.