Az európai atomerőműveket is elsodorhatja a japán földrengés
Az EU a tagállamokkal rövidesen összeállít egy közös dokumentumot, amelyben rögzítik a vizsgálati módszereket. Atomenergia terén az unió nagyon megosztott: míg több tagállam a kilépést fontolgatja, addig a jelenleg „atommentes” lengyelek és olaszok épp a beszálláson gondolkodnak. Az EU 143 atomerőművének a többsége nincs felkészülve egy olyan erősségű földrengésre, mint amilyen Japánt sújtotta.
A földrengésről mindent egy helyen itt olvashat!
A japán események miatt a németországi atomerőművi élettartam-hosszabbítások felfüggesztésére pánikszerűen megugrott az ottani árampiaci kötések száma, és felszöktek az árak is. Mindez begyűrűzött a magyar piacra is. Bár a német piac lassan megnyugszik, Magyarország az események kárvallottja lehet, mert a szállítások átrendeződésével csökkenhet áramtranzitszerepünk.
A cikkhez tartozó jegyzet itt olvasható!
A hazai piacot azonban jobban foglalkoztatja, hogy semmit sem tudni az állítólag hamarosan életbe lépő hőtermelés-támogatásról.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható!


