Akár a kisemberek hetének is lehetne nevezni az elmúlt napokat. Sipos József, Katona Tamás. Miközben még mindig nem tudni: a kormány mikor, hogyan tér vissza a kormányzáshoz, a Fidesz mikor, hogyan vonul vissza az utcáról, két embernek is távoznia kellett a tisztségéből.
Az eddig a nyilvánosság előtt szinte teljesen ismeretlen Sipost a hét végén kizárták a szocialista pártból, mert ő volt az, aki – állítása szerint tudtán kívül – bejuttatta a Magyar Rádió újságíróját az MSZP választmányi ülésére, ahonnan a sajtó munkatársa titkosan készített hangfelvételekkel távozott. A botrány nem maradt el. Kár is most elemezni, hogy az elmondottak vagy maga a zárt ülés szövegeinek napvilágra kerülése okozott-e nagyobb megrökönyödést. Azt azonban rögzíteni kellene: a két politikus jó sok butaságot beszélt össze, s ezekkel újabb muníciót adott a Fidesz Kossuth téri szónokainak.
Hogy Katona Tamás, a Pénzügyminisztérium államtitkára vajon elszólta magát, amikor az ingatlandó részleteiről beszélt, ez nem világos. Katonának eddig is volt már egy-két, a pártpolitikai alkudozást figyelmen kívül hagyó, amolyan bürokrata elszólása, de pletyka is keringett már régóta arról, hogy hamarosan mennie kell.
Szóval: kizártak, leváltottak, de benyújtottak az egészségügyi reformhoz kapcsolódó törvényeket is az egyik oldalon; feljelentették Gyurcsányt, kiálltak a reformok mellett a másikon. De a stratégiákat nem látni. Sehol. TE
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.