A résztvevők megvitatják a kábítószer-csempészet és a pénzmosás, az internetes bűnözés, az illegális fegyverkereskedelem, illetve az embercsempészet elleni küzdelem állását -- tudósít a BBC és az EU observer.
A szervezett bűnözés terjedését nagyban megkönnyíti, hogy az elkövetők sokfelé magabiztosan mozoghatnak az egyes államok szabályozása által meghagyott jogi hézagok kihasználásával. Az amerikai delegációvezető, Wendy Chamberlin szerint aggasztó, hogy ami az egyik országban bűn, az egy másikban gyakorta nem az. A joghézagokat kihasználó bűnözők tipikus figurájaként utalt egy orosz nemzetiségű elkövetőre, aki izraeli állampolgárságot szerzett, és Görögországból szervezi azokat a fegyverszállításokat, amelyekkel destabilizálják Sierra Leonét, miközben a megszerzett jövedelmeket Panamában mossa tisztára.
A tanácskozásnak már a kezdetén sok szó esett az embercsempészetről. Utaltak az EU-külügyminiszterek határozatára, amely szerint sokkal többet kell tenni az illegális bevándorlás csatornáinak elzárásáért. Ebből a szempontból különlegesen kritikus pontnak tartják a Balkánt mint belépési pontot. Becslések szerint Bosznián keresztül tavaly az év első 10 hónapjában mintegy 50 menekült jutott Nyugatra. Jugoszláviában pedig mintegy 40 ezer kínai várja az alkalmat, hogy valamelyik EU-tagállamba jusson.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.