Fertőzött állatokat találtak két holland gazdaságban is. A farmokra nem érkezett importállat sem Franciaországból, sem Nagy-Britanniából. Időközben a szigetországban a friss esetekkel együtt 400 fölé emelkedett a fertőzött jószágok száma. Az eddigi 220 ezer kényszervágást még legalább 90 ezer követi.
Japán még tegnap importstopot rendelt el a Hollandiából származó párosujjú patásokra és a belőlük készült termékekre. Az egymást érő kereskedelmi korlátozások általában teljes körűek, valamennyi húsféleség behozatalát megtiltják a fertőzött térségből. Az Egyesült Államoknak és Kanadának az uniós importra elrendelt tilalma éves szinten 278 millió dollár értékű árut érint. Az európai illetékesek szerint viszont a veszteség elérheti a 400 millió eurót (372 millió dollár) is. Ann Veneman, az Egyesült Államok mezőgazdasági minisztere és David Byrne, az Európai Bizottság mezőgazdasági biztosa ma Washingtonban vitatja meg a tilalom felülvizsgálatának lehetőségét.
Erősödő bírálatok érik Magyarországot is importkorlátozó intézkedései miatt. Nemzetközi fórumokon is bemutatható magyar álláspont hiányában Magyarország sem védheti ki a kereskedelmi partnerek indokolatlan beviteli korlátozásait, mondta el lapunknak Major István, a Kereskedelmi Világszervezethez delegált magyar nagykövet. Németh Antal főállatorvos ugyanakkor szakmailag indokolhatónak tart minden magyar lépést. A tervek szerint a döntések külföldre közvetítését a Külügyminisztérium intézné.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.