A Kubával most tető alá hozott szerződést megelőzően Dél-Afrika jogi úton próbálta rábírni a világ vezető 39 gyógyszergyártóját szabadalmi jogaik feladására. Pretoria arra hivatkozott, hogy a gyógyszergyártók a készítmények túlárazásával busás hasznot tesznek zsebre, s közben ellehetetlenítik az ország AIDS elleni programjának finanszírozását. Dél-Afrikát törekvéseinek támogatásáról biztosította több, az el nem kötelezettek mozgalmához tartozó ország, köztük Irán, India és Indonézia is. Brazília és India etikai érvekre hivatkozva már korábban belekezdett a szabadalmi jogok által védett készítmények gyártásába.
Az AIDS kezelésére szolgáló gyógyszerek problematikája kapóra jön a kapitalizmus ellen ádáz harcot hirdető Fidel Castrónak, a fejlett kubai gyógyszeripar ráadásul különlegesen jó eszköznek bizonyulhat a nyugati tőkések megleckéztetésére. A kubai vezető a jövőben a globális gyógyszergyártók árpolitikájának kiszolgáltatott harmadik világ segítségére siet, olcsóbbá téve számukra az AIDS elleni küzdelem finanszírozását. Havanna közbelépése a hidegháborús évek fegyverkereskedelméhez hasonló módon sérti a fejlett országok érdekeit, ám az ügy megítélését bonyolítja az, hogy milliók élete múlhat az AIDS-gyógyszerek árának letörésén -- írja a Time magazin.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.