A teljes mai parlamenti ülésnapon részt vesznek a szocialista képviselők, de mindössze két ízben szavaznak: elutasítják mind a napirend egészét, mind pedig a médiatörvény módosításához szükséges házszabálytól való eltérést. Ezt követően azonban nem vesznek részt érdemben a határozathozatalokban. Egyetlen napirend előtti felszólalásuk lesz, melyben a kialakult helyzetet elemzik. Nagy Sándor frakcióvezető elmondta: visszavonják a Mindennapi kenyerünk... (Ahogyan élünk) című politikai vitanap kezdeményezésüket. Az MSZP azért döntött így, mert "nincs értelme parlamentet játszani a Fidesz színjátékában" - jelentette ki lapunknak a frakcióvezető. A szocialista képviselők azért maradnak mégis az ülésteremben, mert "ügyelni kell arra, hogy egy váratlan szavazási procedúrával a magára hagyott koalíció nehogy az ország kárára vagy a demokrácia sérelmére hozzon döntést".
A fentiek alapján a mai ülés napirendje lényegében megegyezik azzal, amit már három héttel ezelőtt is tudni lehetett: így országgyűlési határozati javaslatot fogadhatnak el a képviselők az olimpiai játékok megrendezésének támogatásáról, sor kerülhet a gyermekek védelméről szóló 1997-es törvény módosítására, valamint nemzetközi egyezmények kihirdetéséről szóló döntésekre.
Ehhez képest a három héttel ezelőtti "hazaárulózást" követően számos variáció merült fel: az MSZP bejelentette, egyáltalán nem vesz részt a ciklus utolsó ülésnapján, s lebegtette, mi történik az általa kezdeményezett vitanappal. A Fidesz ezután jelezte, hogy akár több, korábban a szocialisták támogatása hiányában elbukott kétharmados javaslatot is felmelegítene 26-án, majd ezt a médiatörvény jogharmonizációs célú módosítására szűkítette. Emellett maga is jelezte, hogy az MSZP kezdeményezte témában fontosnak tartja a vitát, s ezért, ha a szocialisták visszavonnák kezdeményezésüket, a kormány négy évéről maga javasolt polémiát.
Tekintve, hogy az MSZP tegnapig fenntartotta a vitanapra vonatkozó kezdeményezését, a Fidesz visszavonta ez irányú javaslatát, így a vita ma elmarad - szögezte le Mátrai Márta. A frakcióigazgató elmondta, a Fidesz képviselői felszólalásaikban ma így is értékelni fogják az ország helyzetét és a kormány munkáját. Mint mondta, nincs meglepve azon, hogy az MSZP nem támogatja a médiatörvény módosítását, "a jogharmonizáció ilyen módon történő megakasztása beleillik az ellenzék négyéves teljesítményébe". (DG-TE)
Munkatársainktól
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.