Várhatóan májustól megkezdődik a mikro-, kis- és középvállalkozások támogatására létrehozott Széchenyi-kártya közrebocsátása - jelentették be a kormány tegnapi ülését követően. Az elsősorban a folyóeszköz-finanszírozást elősegítő Széchenyi-kártyára kiírt pályázat iránt 12 bank érdeklődött, közülük öten nyújtották be pályázatukat, és végül három bank - az OTP, a Postabank és a Magyar Kereskedelmi és Hitelbank - ajánlatát fogadták el. Velük holnap írják alá a szerződést. Ezt követően a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) több mint százezer vállalkozót értesít levélben a programhoz történő csatlakozás feltételeiről. A kormány a Széchenyi-hitelkártya bevezetéséről hozott február 18-i határozatában 2002. március 20-ban szabta meg a bankok pályáztatásának eredményéről szóló tájékoztató elkészítését. A Széchenyi-hitelkártyaprogramban való banki részvételre szóló felhívást február 25-én küldték ki a pénzintézeteknek. A pénzintézetek kérésére a március 11-i ajánlattételi határidőt 25-ig meghosszabbították.
Sok a nyitott kérdés, tudtuk meg banki körökből. Attól tartanak, hogy az MKIK és a VOSZ által a program bonyolítására alapított Ka-Vosz Rt.-nek fizetendő díj megdrágítja a kártyát, és csökkentheti a termék piacképességét. A társaság tervezett díjazása 500 ezer forint hitelkeret esetén háromezer, egymillió forintos keretnél pedig tízezer forint. Többen kifogásolták, a részt vevő bankoknak az egységes bevezető marketingkampányhoz nettó 33-50 millió forinttal kell beszállniuk. Ám a pénzintézeteket nemcsak ez tántorította el az ajánlattételtől, tudtuk meg. Többen is attól tartottak, hogy a termék nem lesz nyereséges. (MK)
Munkatársunktól
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.