BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

USA: meglepő növekedés

Több mint két éve a legyorsabb negyedéves gazdasági növekedést regisztrálták az USA-ban az idén az első három hónapban. A GDP - meglepetésre - 5,8 százalékkal nőtt 2001 első negyedéhez képest. Habár a teljesítmény 1 százalékponttal jobb a vártnál, George Bush elnök óvatosságra intett, mondván: a növekedés mögött a készletek feltöltése állt, s ez nem tarthat ki hosszú ideig. Glenn Hubbard, Bush gazdasági tanácsadói testületének tagja szerint az elkövetkező három negyedévben 3,5-3,5 százalék körüli ütemben nőhet a GDP. Az első negyedben - másfél éve tartó tendencia folytatódásaként - az üzleti beruházások értéke 5,7 százalékkal mérséklődött. A lakossági fogyasztás 3,5 százalékkal bővült.

Azokat a véleményeket, melyek szerint az amerikai gazdaság lendülete nem feltétlenül tart ki ilyen tempóban, egy másik, ugyancsak pénteken közzétett mutató is igazolja. A Michigani Egyetem elemzők által árgus szemekkel figyelt fogyasztói bizalmi indexe ugyanis áprilisban jócskán visszaesett: a 93-as érték 2,7 ponttal elmarad a márciusitól. Megfigyelők szerint ez jórészt a magas olajárra, valamint a közel-keleti helyzettel kapcsolatos aggodalmakra vezethető vissza. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.