BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új kábeltévécsomag készül

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Magyar nyelvű televíziócsatornákat tartalmazó kábeltévé-csomag bevezetését kezdeményezi az informatikai tárca, amely jelentős kedvezményeket ígér az internetszolgáltatásoknál is. A szándék egybevág az unió elképzeléseivel: Brüsszelben holnap teszik közzé a gyors internet árcsökkentésének terveit.

Kovács Kálmán, az Informatikai és Hírközlési Minisztérium vezetője sajtóértekezleten jelentette be, hogy a kedvezményes díjszabású csomagokkal a kis jövedelműeket kívánják segíteni a magyar nyelvű tévéadásokhoz való hozzáférésben. Konkrétumok említése nélkül utalt arra is, hogy "akár már 48 órán belül" több olyan intézkedés is születhet, amely elősegítheti a versenyt az internetes szolgáltatásokban.

A verseny elmaradásában jelöli meg az Európai Bizottság is az unió távközlési szektorának gyenge pontját. Holnapi indítványukban a bizottsági illetékesek a távközlési szektor 18 olyan részterületét jelölik meg, ahol a verseny nem tudott a megfelelő mértékben kibontakozni, ezért a felügyeleteknek kell beavatkozniuk.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.