Varsó autópályatervei
A lengyel kormány 440 kilométernyi autópálya építését tervezi 2005-ig, hogy eleget tudjon tenni a teherforgalom európai uniós csatlakozás után várható növekedésének - közölte helyi lapjelentés szerint Marek Pol miniszterelnök-helyettes. Az országban jelenleg 322 kilométernyi gyorsforgalmi út van. A hálózat tervezett bővítését a kormány az energiatermelő vállalatok megadóztatása révén kívánja finanszírozni. (Bloomberg)
Szófia várja a befektetőket
A külföldi tőkeberuházások élénkítését nevezte legfontosabb céljának Lidia Suleva, a nemrég kinevezett bolgár gazdasági miniszter. A politikus - aki korábban a szociálpolitikai tárca élén ért el kiemelkedő eredményeket - az államapparátus hatékonyabbá és átláthatóbbá tételét ígéri a beruházóknak. Bulgáriába tavaly a gazdasági reformok dacára mindössze 458 millió dollárnyi működő tőke érkezett, így 1992 óta csupán 5 milliárd dollár a kumulált eredmény. (Reuters)
Változó nyitvatartási rend Németországban
A németországi üzletekben - várhatóan utolsó alkalommal - megkezdődött a nyár végi leértékelési időszak. A kormány várhatóan megszünteti a fél évszázados hagyománynak számító, rögzített idejű nyári és téli kiárusítások rendszerét. A kereskedők üdvözlik a liberalizációt, ám rövid távon zavaroktól tartanak a kiárusítások megszokott rendjének felforgatása esetén. A múlt hónapban már döntés született a szombati nyitvatartási idő meghosszabbításáról, így ezután akár este nyolc óráig is fogadhatják a vevőket az üzletek. (Reuters)
Törökország: megreformált szociális biztonság
Tegnap a török parlament elfogadta az IMF által szorgalmazott reformot, mely a szociális kiadások csökkentésére irányul. A törvény értelmében a szociális biztonsági rendszert egy pénzügyi függetlenséggel rendelkező hatóság irányítja a jövőben, melynek működését a miniszterelnöki hivatal felügyeli. Külön részleg foglalkozik majd az egészségüggyel és a társadalombiztosítással. Szakértők szerint szükség volt a törvény elfogadására, hogy tartani tudják a 2003-as költségvetési célokat. (Reuters)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.