BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb jó amerikai mutatók

A termelékenység növekedett a második negyedévben, ugyanakkor augusztus első hetében csökkent az új munkanélküliek száma - derült ki az amerikai munkaügyi minisztérium tegnap közzétett adataiból.

A második negyedévi munkatermelékenység 5,7 százalékkal emelkedett az előző három hónap 2,1 százaléka után, jócskán meghaladva a Wall Street 4,1 százalékos becslését - írja a Reuters. Ennek következtében 2,1 százalékkal csökkent az egységnyi bérköltség, míg az előző negyedben kettőt emelkedett. Tavaly a termelékenység növekedési mutatója 5,4 százalék volt - a legmagasabb a ko-

reai háború idején, 1950-ben regisztrált 6,7 százalék óta.

Az első augusztusi hétben a munkanélküli-segélyért először jelentkezők száma az előző heti 393 ezerről 390 ezerre csökkent, s ezzel a harmadik egymást követő héten maradt el a lélektaninak tartott 400 ezres határértéktől. Elemzők az utolsó heti adatot 395 ezerre várták. A mutató februárban volt az utóbbi időkben a legalacsonyabb, amikor 378 ezren állt. Az új segélyért folyamodók számának heti ingadozásait kiszűrő havi mutató is 400 000 alatt maradt júliusban - közölte a munkaügyi minisztérium. Ez a szám 397 250 volt. A nyár különben hagyományosan az elbocsátások ideje az iparban: ilyenkor végzik el a karbantartásokat és a futószalagok felújítását - jegyzi meg a Bloomberg. Az általános munkanélküliség egy múlt heti adat szerint 6,4-ről 6,2 százalékra csökkent a második negyedévben.

A munkanélküliségi adatok a gazdasági növekedési kilátások erősödését tanúsítják, de az elemzők óvatosak. Szerintük még több egyhetes mutatóra van szükség ahhoz, hogy általánosítható következtetéseket vonhassanak le az amerikai gazdaság fellendülésére.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.