A holland szakszervezetek vállalták, hogy két évig lemondanak a béremelési követelésekről, amivel a maguk részéről hozzá kívánnak járulni a kormány kiadáscsökkentő programjához. Az utolsó negyedszázadban harmadszor alkalmazandó egyezséggel az ország versenyképességét akarják erősíteni.
A kereszténydemokratákból és liberálisokból álló koalíció, illetve a munkaadók és a szakszervezetek részvételével kötött megállapodás fejében a kormány kötelezettséget vállalt, hogy eltekint egy esetleges egyoldalú megszorítási kampány keretében egyébként alkalmazandó szigortól. Ennek megfelelően például a munkanélküli-segély és a korkedvezményes nyugdíjazás szabályozásába tervezett beavatkozást időben elnyújtva hajtanák végre, de az is lehet, hogy a kormány eltekint ezektől az intézkedésektől. A szakszervezetek szerint a kétéves önmérséklet az ő részükről nagyban függ attól, hogy a kormány jövő tavasszal milyen rendezési tervvel áll elő a korengedményes visszavonulás ügyének tartós rendezését illetően. A munkáltatók is azt szeretnék, ha bizonyos dolgozóikat idő előtt elküldhetnék.
A mostani megállapodásra az első példát az 1982-es egyezmény adja, amikor a szakszervezetek elfogadták, hogy mérséklik a bérköveteléseiket, amiért cserébe akkor munkaidő-csökkentést kaptak. Egy későbbi, 1993-as egyezség keretében a kormány felhatalmazást kapott, hogy lazítsa a munkaügyi kérdésekben meglévő kötöttségeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.