Manapság már nem Amerika az első számú célpont a szakképzett tudósok számára. A kilencvenes évektől kezdve az Egyesült Államok egyre nagyobb mértékben kénytelen külföldi mérnökök és kutatók tudására támaszkodni, azonban a tudás- és technológiavezérelt gazdasági növekedés fenntartása az élesedő nemzetközi verseny hatására egyre nehezebbé válik.
2000 óta folyamatosan csökken a magasan kvalifikáltak aránya az amerikai vízumért folyamodók körében; tavaly a tudósoknak, kutatóknak kiadott tartózkodási engedélyek száma 55 százalékkal volt kevesebb, mint 2001-ben. Az agyelszívás folyamatát elősegítette a szeptember 11-i terrortámadás, hiszen a szigorodó biztonsági ellenőrzések nyomán nehezebbé vált a magasan képzett munkaerő beáramlása is. Ráadásul az USA nem képez ki elegendő helyi tehetséget, akik a gazdaság technológia- és tudáséhségét kielégítenék, így hamarosan szakemberhiány alakulhat ki az országban - írja a New York Times. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.