A fejlemények békés alakulásában jelentős szerepet játszott Igor Ivanov orosz külügyminiszter, aki a tegnapi napot Tbilisziben a felek közötti közvetítéssel töltötte. A hivatalos választási bizottság a múlt héten annak ellenére győztesnek nyilvánította a most lemondott elnök mögött álló pártkoalíciókat, hogy az ellenzék képviselői, de a külföldi megfigyelők is a választások csalárd lebonyolításáról beszéltek. Az elmúlt három hétben az ellenzék tízezreket vitt utcára.
Vasárnap a Mihail Szaakasvili ellenzéki vezér irányította tömeg már késznek mutatkozott az elnök elűzésére. Szaakasvili "túl késő" megjegyzésel utasította el Sevardnadze tárgyalási ajánlatát és azt a javaslatát, hogy megismétlik a választásokat. A már feloszlatott régi parlament ellenzéki elnöke, Nino Burdzsnadze asszony késznek mutatkozott arra, hogy ideiglenesen - Sevardnadze akadályoztatására hivatkozva - átvegye az elnökséget.
A grúziai helyzet békés kibontakozásában Moszkva és Washington egyaránt érdekelt, részben a csecsenföldi válság miatt, amennyiben területileg Moszkva, a terrorizmus ideológiája ellen Washington szeretné bebiztosítani magát. Mindkét nagyhatalom mérsékletre intette Sevardnadzét, s valószínűleg kettejük összjátékának tulajdonítható Ivanov sikeres közvetítő tevékenysége is. Nem mellékesen Grúzián fog keresztülmenni az a tervezett vezeték, amely Azerbajdzsánból szállítja majd Törökországba a kőolajat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.