Ülésezett a munkaerő-piaci bizottság
Az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkaerő-piaci bizottsága megtárgyalta a munkaerő-piaci helyzet várható alakulásáról és a foglalkoztatást elősegítő, a munkaerő képzettségét javító intézkedésekről a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium által készített munkaanyagot. A munkaadói és a munkavállalói oldal egyetértett a kormány foglalkoztatásjavító törekvéseivel, és hangsúlyozták, hogy a szakképzést, illetve a gyakorlati képzést a gazdasági igényekhez kell alakítani. (MTI)
Százmilliárdok közlekedésfejlesztésre
Közlekedési infrastruktúra fejlesztésére 2004-ben a GDP mintegy 2 százalékát, 420-430 milliárd forintot költhet a közlekedési tárca, ami csaknem 200 milliárddal több, mint az idén - mondta Csillag István az Országgyűlés gazdasági bizottságának csütörtöki ülésén. Autópálya-építésre 217, közútfelújításra 88 milliárd, az EU által támogatott vasúti rehabilitációra, valamint a közlekedési és környezetvédelmi operatív programra együttesen várhatóan 120-130 milliárd forint fordítható - fejtette ki a gazdasági és közlekedési miniszter. (MTI)
Konferencia a közigazgatás korszerűsítéséről
A kistérségi társulásoknak a jövőben több feladatot, hatáskört és forrást kell kapniuk; a kistérségi fejlesztésekhez 9,5 milliárd forint áll rendelkezésre a 2004-es költségvetésben - hangoztatta Lamperth Mónika Szombathelyen. "Túl sok mindenről döntenek miniszterek és a minisztériumok, pedig bizonyos döntéseknek ott kellene megszületniük, ahol a fejlesztési elképzelések megfogalmazódnak, és ahol a megvalósítás feltételeit a legjobban ismerik" - fogalmazott a belügyminiszter. (MTI)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.