BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hordozható a mobiltelefonszám is

Mobiltelefonok számhordozhatósága. Május 1-jétől, az uniós csatlakozás napjától a vezetékes telefonszámokhoz hasonlóan "hordozható lesz a mobiltelefonok száma" is - jelentette be Gál J. Zoltán kormányszóvivő. A kabinet tegnap elfogadta az ezzel kapcsolatos rendeletet. Ettől a dátumtól kezdve az előhívó számokból a jövőben nem lesz megállapítható egyértelműen a hívott fél szolgáltatója, szolgáltatóváltáskor az ügyfél megtarthatja addigi számát. A szolgáltató kilétét vagy egy zöldszámon lehet megtudni, vagy egy előre beállított automatikus jelzés közli. A mobilszám hordozhatóságára vonatkozó igényt a szerződést követő 30. nap után lehet bejelenteni, a szolgáltató egyszeri díjat felszámíthat, ám ezt már nem az ügyfél, hanem az új szolgáltató fizeti ki. Az intézkedéssel javul a jogbiztonság, fokozódik a verseny, csökkennek a díjak, bővülhet a szolgáltatások és a szolgáltatók száma - mondta Gál J. Zoltán.

Ingatlan-nyilvántartás. A kormány úgy döntött, hogy a Földművelési és Vidékfejlesztési Minisztériumnak az év első felében be kell nyújtania a kabinet elé az ingatlan-nyilvántartási törvény módosítását. A tárca intézkedési tervet dolgozott ki a fővárosi földhivatalok hátralékos ügyiratainak feldolgozására, amelyet június 30-ig el kell végezniük a hivataloknak. Ezek mellett aktualizálni kell az egész országra kiterjedően a személyes adatokat, s fejleszteni kell az informatikai hálózatot. A tervek között szerepel a Fővárosi Kerületek Földhivatalának átszervezése. Gál J. Zoltán elmondta: a kormány megtárgyalta és elfogadta az ingatlan-nyilvántartásról szóló jelentést, amely szerint 16 megyében felszámolták az ügyirathátralékot, az már csak Pest megyében és a fővárosban jelent problémát.

Elektronikus pénz. Az elektronikus pénzt kibocsátó pénzintézetekről szóló törvénytervezetet terjeszti majd a kormány a parlament elé. Az elektronikus pénzt önállóan kibocsáthatják olyan hitelintézetek, amelyek erre szakosodnak, hitelintézeti tevékenységi körük rendkívül szűk, s amelyek előírt jegyezett tőkéje alacsonyabb - 300 millió forint - lehet, mint más hitelintézeteké. A speciális hitelintézeteknek a kinnlévő elektronikus pénz összegével megegyező értékben piacképes, alacsony kockázatú eszközöket kell birtokukban tartaniuk. (TE)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.