Robbantások Taskentben és Buharában
Nemcsak az üzbég fővárosban, Taskentben, hanem Buharában is voltak robbanások, méghozzá egymás után kettő. Azt egyelőre nem tudni, hogy ennek az akciónak vannak-e áldozatai. Taskentben viszont a legújabb jelentések szerint három rendőr halt meg.
Ketten akkor vesztették életüket, amikor robbanás volt a bazárban. A harmadik pedig akkor, amikor a városból kivezető úton megállított egy autót, amelyben az öngyilkos merénylők által használt robbanóanyaggal felszerelt öveket talált. Az igazoltatáskor a sofőr lelőtte a rendőrt.
Az üzbég hatóságok állítólag máris őrizetbe vettek több embert. Legutóbb 1999-ben volt robbanássorozat Taskentben.
A hatalom akkor ezt az ellenzékkel való leszámolásra használta ki: több száz embert tartóztattak le a közép-ázsiai köztársaságban. (MR)


