BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az MTV műsorainak fele is eltűnhet a képernyőről

Ha nem kap az év végéig további 5,2 milliárd forintot az MTV, a tavasszal még futó 132 műsor negyven-ötven százaléka vélhetően nem indulhat ősszel újra - írja a Magyar Hírlap.

"A működő hírgyárunkat jobban kiaknázzuk, de kevesebb lesz a szórakoztató műsor" - mondta Rudi Zoltán tévéelnök. Az MTV kasszájából ugyanis az év végéig 5,2 milliárd hiányzik. Az állami televíziónak hetvenmilliárd forintra lenne szüksége ahhoz, hogy közszolgálati feladatainak megfelelve játék- és dokumentumfilmeket, tévéjátékokat és gyermekműsorokat is gyárthasson - mondta Rudi.

Pető Iván a parlament kulturális bizottságának SZDSZ-es elnöke úgy nyilatkozott, hogy nem ismer olyan forrást a költségvetésben, amelyet az MTV-re fordíthatnának. (mh - hvg)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.