BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Doszpot Péter műsort vezetne

Szívesen egyeztetne egy bűnügyi műsorban való szerepléséről a közszolgálati televízió vezetésével Doszpot Péter MSZP-s országgyűlési képviselő - értesült a Magyar Nemzet. A volt rendőrtiszt kijelentette: nem okozna problémát, ha emiatt le kellene mondania a képviselőségről.

A köztelevízió szakmai köreiben nemrég felmerült, hogy Doszpot Péter volt rendőrtiszt és jelenlegi szocialista országgyűlési képviselő legyen a Kékfény című bűnügyi tévémagazin új műsorvezetője. Rudi Zoltán tévéelnök megerősítette: arculatváltást valóban terveznek a hírműsoraikban, ezért a januárban megújult Az Este című politikai magazinműsor felújítását a Híradó "leporolása" követné februárban, ezután pedig a Kékfényben és a Mozaikban vezetnek be újításokat.

Személyi kérdésekről nem nyilatkozott, csak annyit mondott: a nézők egy-másfél év elteltével új műsorvezetőket és díszleteket igényelnek a nézettebb produkciókban, ezért változtatni fognak. A Magyar Nemzet úgy tudja: Rangos Katalin, a köztévé elnökének műsor-politikai főtanácsadója már folytatott tárgyalásokat Doszpottal, a politikus azonban cáfolta az információkat: "Nyár óta nem beszéltem a Katival" - mondta, és hozzátette, hogy nem nyilatkozna a témában, inkább megvárná a "dolgok végét".

Azt viszont hozzáfűzte, hogy szívesen beszélne az MTV vezetésével a lehetőségekről, mert "izgalmas lenne egy bűnügyi műsorban dolgozni". A napilap közbevetésére, hogy ha beleegyezik, akkor az MTV közszolgálati műsor-szolgáltatási szabályzata szerint le kellene mondania képviselői mandátumáról, azt válaszolta: ez nem okozna neki nagy problémát. (MNO)



Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.