BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem okoz fennakadást a havazás

A Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője szerint a havazás egyelőre sehol sem okozott jelentősebb gondot az országban.

Dobson Tibor a Magyar Rádiónak elmondta: Vas megyében az erős szél miatt nehezebben járhatóak az utak. Éjszaka egy kamion felborult Körmend határában, ahol becsúszott egy családi ház kertjébe. A kár több százmillió forint, mert a teherautó számítógépeket szállított.

Győrben és térségében nem sokkal 6 óra előtt kezdődött el a havazás. A munkagépek már megkezdték az utak takarítását, amelyet azonban nehezít az erős szél. Jelenleg a főutak és a mellékutak is csúszósak, nagyon óvatosan kell vezetni, ugyanis a hó alatt sok helyen lefagyott az út.

Veszprém megyében erős, helyenként viharos szél hordja a havat, amely sok helyütt már megtapad az utakon, ahol hajnal óta a Közútkezelő 24 gépe szóró- és kotrógépe dolgozik, hogy jó útviszonyok között indulhasson a reggeli forgalom.

Percről percre romlanak a közlekedési viszonyok Zalában. Az 50-60 kilométer/órás szél hajnal óta hordja az egyre sűrűbben hulló havat, ezért a közútkezelő ügyelete mindenkinek azt ajánlja, ha nem feltétlenül szükséges, ne autózzanak a megyében. Már most is vannak olyan útvonalak a megye északi részén, amelyek egy nyomon is nehezen járhatók, a főutakon ugyan még mindenütt lehet közlekedni, de a hideg miatt a só nem hat, ezért jegesek, havasak a burkolatok. A 75-ös úton Zalatárnoknál árokba csúszott egy kamion, ez tovább nehezíti ott a helyzetet.

Békés megyébe is megérkezett a tél az éjszaka. A Viharsarokban most is kitartóan havazik, és eddig átlagban 5-10 centiméteres friss hó hullott. A Közútkezelő Kht. munkatársai 20 sószóróval, ekével egész éjjel folyamatosan dolgoztak, így a megye útjai havasak, de járhatók, bár néhány helyen a szél miatt már hóátfúvások is vannak.

Nagygyanti határában egy papírt szállító kamion lesodródott az útról és felborult. Nem sokkal éjfél után ugyancsak hasonlóan járt egy török kamion is Békéscsaba és Kondoros között. Ennek vezetőjét kórházba szállították, mivel könnyű sérülést szenvedett, a kamionban pedig másfélmillió forintos kár keletkezett.

A Fővárosi Közterület-fenntartó Részvénytársaság kézi hómunkások jelentkezését várja a kerületi szolgáltatási csoportoknál. Szegedi Péter szóvivő elmondta, hogy a 8 órai munkáért 2300 forintot fizetnek. Hozzátette: jelenleg minden út jól járható a Fővárosban, az autóbuszok menetrend szerint indulnak.

Demszky Gábor főpolgármester kéri, hogy aki teheti, a tömegközlekedést vegye igénybe a hóeltakarító gépek miatt.

A Közterület-fenntartó Rt. arra kéri a házkezelőségeket, házfelügyelőket, tulajdonosokat, hogy az ingatlanhoz tartozó járdát folyamatosan takarítsák.

A hófúvás miatt nehezen állíthatók a váltók Vas és Zala megye vasútállomásain. Számottevő késésre azonban egyelőre csak Szombathely-Celldömölk-Veszprém, illetve a Boba-Zalaszentiván, és a Boba-Tapolca vasútvonalon kell számítani.

Ugyancsak a nehezen állítható váltók miatt lehetnek kisebb késések Gyékényes és Nagykanizsa körzetében. Másutt a vonatok általában menetrend szerint közlekednek. (MR)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.