BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A külpiaci hálózat a hazai cégeknek szolgáltat

A nyár végére várható, hogy befejeződik a tárca irányítása alá tartozó erős, egységes és a magyar vállalatoknak információkat, szolgáltatásokat nyújtó külpiaci hálózat kialakítása, amelynek zászlóshajója a Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Kht. (ITDH) lesz - hangoztatta a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) külgazdaságért felelős helyettes államtitkára a Magyar Külgazdasági Szövetség (MKSZ) tegnapi közgyűlésén. Garamhegyi Ábel szerint a hazai vállalatok piacra jutásának elősegítésére a GKM a korábbi évek gyakorlatának megfelelően támogat minden olyan külgazdasági, külkereskedelmi kezdeményezést, amelynek megvalósítása eredményekkel kecsegtet, és azok számon kérhetők a támogatottól. A támogatási kérelmek véleményezése az ITDH-nál történik.

Ami azt a kérdést illeti, hogy az ITDH nem foglalkozhat mezőgazdasági és élelmiszer-ipari termékek exportjával, Garamhegyi jelezte: ő az eredmény érdekében azt az elvet követi, hogy (a rugalmasság jegyében) "inkább kérjünk bocsánatot, mint engedélyt". Ezért az ITDH elkezdett aktivizálódni ezen a területen is, azzal a céllal, hogy megjelenjen e termékekkel a külpiacokon. Bízik benne, hogy az Agrármarketing Centrum (AMC) nem lesz nagyon dühös, ha így sikerül eladni még néhány száz millió értékű magyar árut - fogalmazott a helyettes államtitkár. Az ITDH és az AMC szervezeti összefogása azonban nincs napirenden - tette hozzá. (BGy)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.