Az ide vonatkozó londoni kormány-előterjesztés második olvasatban való vitája során a korábbi 67 után már csak 31 fős munkáspárti többségből 20-an a konzervatív és a liberális ellenzékkel együtt szavaztak. A végső döntés előtt az indítványt az illetékes parlamenti bizottság ismét megtárgyalja, és várhatóan több ponton módosítja.
Nagy-Britanniában a második világháború alatt - a náci kémek elleni védekezés céljából - már alkalmaztak személyi igazolványt, ennek használatát azonban 1952-ben eltörölték. Ez utóbbi lépést akkor azzal indokolták, hogy békeidőben ilyen okmányra nincs szükség, főleg azért, mert a lakosság körében ellenérzést váltott ki az ott a diktatúra kellékének tekintett személyi azonosító papír.
A mostani bevezetés szükségességét Charles Clarke belügyminiszter a személyazonosság ellopásával vagy az internet útján elkövetett csalások számának gyors növekedésével és az illegális bevándorlás visszaszorításának szükségességével indokolta. Mint emlékeztetett, különösen gyorsan terjednek a jóléti juttatások és a szociális szolgáltatások igénybevételével kapcsolatos visszaélések. A politikus szerint az új eszköz nem a "nagy testvér" szemlélet térhódítását segítené, hanem annak egyenesen az ellenszere lenne. A törvénytervezet nem kötelezné az állampolgárokat, hogy mindig hordják maguknál az új okmányt, és azt utcán nem kérnék a hatósági szervek.
Az ellenzékből a liberális demokraták a rossz emlékű fejadó eszközét látják a javasolt személyi igazolványban, a konzervatív ellenzék egy része pedig a bölcsőtől a sírig tartó állami ellenőrzés általánossá válásától tart.
A konzervatív árnyékkormány belügyminiszterének azonban mindössze az volt a legfőbb kifogása, hogy a kabinet nem tisztázta az alkalmazás minden körülményét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.