BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Arckrémek: vége a titkolózásnak

Tájékoztatás. A kozmetikumok gyártóinak – illetve importőreinek – megfelelő tartalmú információt kell közzétenniük a készítmények összetételéről, azok várható hatásairól, hogy a fogyasztó ezek ismeretében dönthessen az esetleges kockázatok vállalásáról – hangoztatja az Európai Bizottság a most kiadott iránymutatásában. A szóban forgó adatok közzététele elsőbbséget élvez a gyártmányok összetételéhez fűződő szellemi tulajdonjogok védelmével szemben. Ez utóbbit illetően a gyártót vagy forgalmazót csak annyi védelem illeti meg, hogy indokolt esetben az egyes hatóanyagok koncentrációját megjelölheti tól–ig határok között vagy „nem több, mint”, illetve „nem kevesebb, mint” formula szerint.

Az iránymutatás szerint a készítmény csomagolásán fel kell tüntetni azt a telefonszámot vagy a címet, amelyen a fogyasztó kérdéseket tehet fel, valamint meg kell jelölni, hogy a vevő mely honlapon teheti közzé észrevételeit. Az uniós piac adott szegmensében tevékenykedő vállalatoknak egy közös cégregisztert kell működtetniük, amelyben a kommunikációs lehetőségeket feltüntetik.

A vevő kérésére az eladónak fel kell sorolnia a lehetséges káros mellékhatásokat, illetve – igény szerint – tájékoztatást kell adni a készítmény által tartalmazott hatóanyagok mennyiségéről és minőségéről. Az eladó arra is kötelezhető, hogy a termékre korábban tett felhasználói panaszokat megfelelő formában nyilvánosságra hozza. Káros hatásként – indokolt esetben – meg kell jelölni az irritációt, az allergiás tünetet, a fototoxikus vagy fényérzékenységet befolyásoló jellemzőket vagy – ha ilyen van – a maró hatást. Emellett külön meg kell jelölni a veszélyességet, például a gyúlékonyságot, a robbanás, a korrózió, a mérgezés vagy az oxidáció veszélyét. VG




Rendteremtés az ágazatban

Günter Verheugen ipari biztos az iránymutatást mint az eddig szinte áttekinthetetlen piaci szegmens egyik fontos rendteremtési kísérletét méltatta.

A közzéteendő tájékoztatás rendszerének és normáinak meghatározásában Brüsszel fontos szerepet szán az adott alágazatot tömörítő Colipa (Cosmetic, Toiletry and Perfumery Association) ipari szövetségnek, amely többek között a cégregisztert is működteti majd.


A közzéteendő tájékoztatás rendszerének és normáinak meghatározásában Brüsszel fontos szerepet szán az adott alágazatot tömörítő Colipa (Cosmetic, Toiletry and Perfumery Association) ipari szövetségnek, amely többek között a cégregisztert is működteti majd.

-->

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.