BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Keller: 2009-re bejuthatunk az euró előszobájába

Keller László a pénzügyminisztérium államtitkára Csapody Miklós MDF-es képviselő kérdésére beszélt a Parlamentben az euró mielőbbi bevezetéséről.

Keller László szerint nem elképzelhetetlen, hogy 2009-ben hazánk tagja lehet az ERM2-nek, az euró előszobájának tekintett közös európai árfolyam-rendszernek. 

Keller emlékeztetett: Az euró bevezetésének előkövetelménye, hogy a belépő ország két éven keresztül bennmaradjon az ERM2-ben. Az államtitkár szerint a kamatkritériumokkal lesz a legnehezebb hazánk dolga, de reális a 2009-es cél.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.