"Romániában emelni kell az adókat"
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA hétvégi választások után felálló új román kormánynak emelnie kell az adókat a költségvetés bevételeinek a növelésére, hogy fejlesztési terveket finanszírozhasson.
Lucian Croitoru, a román központi bank elnökének, Mugur Isarescunak a tanácsadója egy romániai fórumon azt mondta: ha Románia el akarja érni az EU életszínvonalát, akkor az ottanihoz hasonló oktatási, egészségügyi és közlekedési struktúrákat kell kialakítani. Ehhez viszont több pénzre van szüksége a költségvetésnek. A szakértő szerint ezért elkerülhetetlen az adók emelése.


