Zsugorodik a lakáspiac - Gyengülő forgalom
A III. negyedévben használatba vett lakások száma 26%-kal több, mint az előző év hasonló időszakában, ugyanakkor az új lakásépítési engedélyek száma 10%-kal csökkent.
Az építtetők összetétele 2008 első három negyedévében a természetes személyek javára tolódott el: a lakosság által építtetett új lakások száma 2%-kal nőtt, míg a vállalkozásoké 3%-kal csökkent 2007 első három negyedévéhez viszonyítva. Eladás céljára 3%-kal kevesebb új lakást építettek. Dinamikusan emelkedett az új városi bérlakások száma, bár még így is 200 alatt maradt, ami kevesebb, mint az új lakások 1%-a.
A kivitelezésben a lakosság szerepét fokozatosan átveszi az építőipar; ebben az időszakban a lakások 19%-a épült házilagosan, s több mint háromnegyede építőipari szervezetek által. A kislakások építése esett vissza legjobban, míg a 60 m2-nél nagyobb lakások száma nőtt. Az új lakások átlagos alapterülete 90 m2, 3 m2-rel több, mint 2007 hasonló időszakában.


