Készül a konvergenciaprogram
A huszonhetek pénzügyminiszterei tavaly október 20-i ülésükön határoztak arról, hogy 2009. december eleje helyett idén január végét jelölik meg határidőként.
Olvassa el a témában készült publicisztikánkat!
A módosítást a gazdasági válság tette szükségessé: a kormányok számos olyan intézkedést hoztak a krízis kezelése érdekében, amelyek alapvető hatással vannak a konvergencia folyamatára, elsősorban a költségvetési hiány és az államadósság mértékére.
Az októberi Ecofin-ülésen egyúttal ajánlásokat fogalmaztak meg a tagállamok számára a fenntartható költségvetési gazdálkodáshoz való visszatérést. Ezeket az ajánlásokat be kell építeni a nemzeti konvergencia programokba. A PM hozzátette: Magyarország költségvetési hiánya tavaly és várhatóan az idén is az egyik legalacsonyabb lesz az unióban, és ez az államadósság csökkentését is előrevetíti.