A fiatalok egyre elégedetlenebbek az életükkel: az önmegvalósítást, az anyagi biztonságot, az öngondoskodást és a lakhatást vizsgáló indexek soha nem álltak még olyan alacsony szinten, mint 2014 végén – derült ki a K&H pályakezdők jólétét mérő felméréséből. Általában az élettel való elégedettség is az eddigi legalacsonyabb értékre esett vissza a 19 és 29 év közöttiek körében. Az index értékét lefelé mozdította, hogy a jövőbeli kilátásaikat is negatívan értékelték.
A bank szerint csökkent azoknak a száma, akik elégedetlenek jelenlegi helyzetükkel, de javulásra számítanak, és többen nyilatkoztak úgy, hogy most sem elégedettek, de nem is bíznak abban, hogy jobbra fordul a helyzetük. Az elmúlt negyedévben voltak a legkevésbé elégedettek a fiatalok a lakáskörülményeikkel: több mint 60 százalékuk még nem teremtette meg az önálló élethez szükséges körülményeket.
Erősödött a munkanélküliségtől való félelem, a dolgozók 11 százaléka mondta csak azt, hogy könnyen találna magának új állást, 61 százalékuk úgy érzi, hogy a munkanélküliség nőni fog a következő évben, ezt a megelőző negyedévben csak kicsivel több, mint felük tartotta valószínűnek.
„A megtakarításokkal rendelkezők száma is az eddigi legalacsonyabb szinten van, 30 százalékot sem éri el azok aránya, akiknek van félretett pénzük” – mondta Bába Ágnes, a K&H Bank lakossági üzletágért felelős vezérigazgató-helyettese. Azok között, akiknek van megtakarítása, az átlagosan félretett összeg 672 ezer forint, ami a legmagasabb az elmúlt két évben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.