A városvezetők a digitális városi szolgáltatásokkal kapcsolatban hiányolják a követhető gyakorlatokat, illetve a fejlesztések finanszírozási hátterével kapcsolatban nem látják, hogy a hazai vagy uniós források mennyiben tudják támogatni az adott beruházásokat – ismertette Lesku Gergely, a T-Systems Magyarország digitálisváros-szakértője cégének felmérését.
A kutatásból kiderült az is, hogy a városvezetők nehézségként azonosították, hogy nincsenek dedikált szakemberek a digitális város egyes szolgáltatáselemeinek a kiépítésére. Amellett, hogy a képzés terén is vannak hiányosságok, problémát okoz az is, hogy csak kevés olyan önkormányzat van, ahol egy szakember kizárólag csak ezzel a témával foglalkozik. Elismerte, hogy különböző városokban már több smart city jellegű applikáció megvalósult, de ezek összekapcsolásában még van tér a fejlődésre, miután nem jelentek meg erre vonatkozó platformok.
A városvezetők számára az egyik legfontosabb cél, hogy a közbiztonságot növeljék, amit egy smart city szolgáltatás révén, térfigyelő kamerarendszerrel meg lehet oldani. A városi mobilalkalmazások is elterjedtek, arra azonban még kevés példa van, hogy azok ténylegesen segítenének az ügyintézésben.
A smart city jellegű alkalmazások közé lehet sorolni az utastájékoztató rendszert, a városi wifit, a pánikgombot, az adattárházat, a vezetői információs rendszert vagy a városkártyát is. Utóbbit a legkülönbözőbb célra lehet felhasználni, akár a szociális támogatást is ezen keresztül lehet felvenni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.