BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tárgyal a kormány a dupla vasárnapi pótlékról

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Nemzetgazdasági Minisztérium hajlandó tárgyalni a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének vasárnapi újranyitással kapcsolatos követeléseiről.

A Nemzetgazdasági Minisztérium hajlandó tárgyalni a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) – vasárnapi újranyitással kapcsolatos –  követeléseiről, amelyeket petíció formájában adtak át az érdekvédők április 17-ei tiltakozó akciójuk során a szaktárca képviselőinek. Erről Cseresnyés Péter munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkár tájékoztatta május 4-ei levelében a KASZ-t.

A kiskereskedelmi dolgozók helyzetének javítása érdekében a KASZ és a legnagyobb hazai szakszervezeti szövetségek közös ajánlást fogalmaztak meg: a jelenlegi 50 helyett 100 százalékos vasárnapi pótlékot, havi két vasárnapi pihenőnapot kérnek, és azt, hogy évi legfeljebb 12 vasárnapról rendelkezzen a munkáltató. Emellett azt is szeretnék elérni, hogy a gyermeküket egyedül nevelő szülők kizárólag önkéntes alapon dolgozhassanak vasárnap.

Az MSZP április 17-én törvényjavaslatot nyújtott be, amelyben szintén dupla vasárnapi pótlékot javasolnak. A Fidesz frakcióvezetője, Kósa Lajos hétfőn azt jelentette be, hogy szeptemberben rendezik a kereskedelmi dolgozók helyzetét a vasárnapi újranyitással kapcsolatban.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.