BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Viharos időben fokozódhatnak az allergiával küzdők tünetei

Viharos időben fokozódhatnak az allergiások tünetei, mert a szél felkeveri a pollenszemeket, amelyek „szétrobbanhatnak”, és nagyobb mennyiségben szabadulhatnak ki – mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ levegőhigiénés szakértője az M1 aktuális csatornán. Szigeti Tamás kiemelte: az érintettek viharos időben inkább maradjanak otthon, és csukják be az ablakokat, ajtókat, tartós eső után viszont érdemes kimozdulni és kiszellőztetni, mert ilyenkor csökken a pollenkoncentráció. Az NNK körülbelül negyven növény pollenjét figyeli meg. A pollenszezon tél végén, tavasszal kezdődik a fák és cserjék virágzásával, majd május-június-júliusban a fűfélékkel folytatódik, július végétől pedig a csalánfélék és a parlagfű okoz gondokat.

 

Parlagfű-allergiától Magyarországon mintegy egymillió ember szenved, de az idei szezon várhatóan gyengébb lesz a szokásosnál

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.