BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tovább nőtt a vendégforgalom

Tavaly novemberben 10 százalékkal, az év első tizenegy hónapjában 8,3 százalékkal nőtt a kereskedelmi szálláshelyek bruttó árbevétele, ami folyó áron meghaladta az 513 milliárd forintot. Nőtt a szállodák szobakihasználtsága is, ez novemberben 60,5 százalékot, november végéig pedig átlagosan 62,4 százalékot tett ki a KSH gyorsjelentése szerint. A kereskedelmi szálláshelyeken regisztrált vendégéjszakák száma 4,8 százalékkal emelkedett. A szállodákban, panziókban, kempingekben, üdülőházakban, valamint közösségi szálláshelyeken a külföldiek által eltöltött éjszakák száma 8,7, a belföldiek által eltöltötteké 0,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A külföldi vendégek száma 6,6 százalékkal, a belföldieké 2,9 százalékkal bővült.

A legnépszerűbb régió továbbra is a Budapest−Közép-Duna-vidék, a Balaton és Észak-Magyarország volt, az ottani szálláshelyeken regisztrálták a vendégéjszakák több mint felét. Ez a szám január–novemberben 29,258 millió volt, az előző évi bázist 0,5 százalékkal haladta meg.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.