GY. B. | A SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. tulajdonába került a Zimbo Perbál Húsipari Termelő Kft. perbáli egysége. A sikeresen lezárt tranzakciót követően a vállalat tovább modernizálja az 1998-ban átadott húsüzemet. A csaknem 200 fős munkavállalói állomány biztonságban tudhatja magát a továbbiakban is, de már a fenyőfás logó égisze alatt. „A SPAR legfontosabb törekvése, hogy a vásárlók asztalára ellenőrzött – minél nagyobb arányban magyar – alapanyagokból származó, minőségi termékeket juttassunk. Nincs ez másként a friss hús és a húskészítmények szegmensében sem, ahol a saját bicskei Regnum húsüzemünk révén folyamatosan a fogyasztói igények változásaihoz tudjuk igazítani a termékek gyártását. Az elmúlt időszakban megnőtt kereslet miatt úgy döntöttünk, hogy bővítjük a gyártási kapacitásunkat. A most cégcsoportunk tulajdonába került perbáli üzemmel kipróbált, nagy kapacitásra képes, magas minőséget szem előtt tartó egységgel bővült a SPAR csoport, tovább erősítve pozícióinkat a hazai húspiacon” – ismertette Heiszler Gabriella, a SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatója.
A gyártóegység a Regnum Húsüzem Perbál nevet viseli a jövőben. Az itt gyártott termékek a SPAR saját hálózatában és valamennyi franchise-üzletében kaphatók lesznek majd, a perbáli üzem gyártási folyamatait pedig összehangolják a bicskei húsüzem tevékenységével. A közeljövőben több fontos fejlesztést hajtanak végre az új üzemegységben: többek között korszerűsítik a hűtéstechnológiát. Minőségirányítási szempontból a meglévő üzemhez hasonlóan Perbálon is az ISO 22 000-rendszer szerint működtetik majd a folyamatokat: a tanúsítás megszerzésének tervezett időpontja a következő két év. Horváth Ferenc, a SPAR élelmiszeripari cégvezetője kiemelte: az év végére megérkeznek az első SPAR-os termékek Perbálról az áruházlánc teljes hálózatába. Az itt dolgozó, mintegy 200 munkavállalóval együtt az élelmiszer-termelési üzletágban immár 600 szakember erősíti majd a láncot. Az elmúlt évben 40 ezer tonna hústerméket állítottak elő, 2021-től azonban számottevően bővül a kapacitás.
A vállalat tavaly
40
ezer tonna hústerméket állított elő
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.